O stránke

Prečo pomáhame oznamovateľom korupcie

Korupcia je jeden z najpálčivejších problémov spoločnosti a má ničivý dopad na kvalitu života a podnikania v našej krajine. Bez odvážnych ľudí, ktorí sa jej odmietnu prizerať, ale rozhodnú sa proti nej aktívne bojovať a nahlásiť ju, by bola snaha znížiť mieru korupcie zbytočná.

Od januára 2015 je účinný zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorý by mal slúžiť ako ochranný štít pre všetkých ľudí, ktorí sa rozhodli nahlásiť korupciu v ich okolí. Podľa tohto zákona sú ľudia, ktorí majú podozrenie na korupciu v ich práci, chránení voči neoprávneným postihom či odvete zo strany ich zamestnávateľa. 

Jedným z cieľov Nadácia Zastavme korupciu je pomáhať oznamovateľom korupcie v ich ťažkom boji. Preto sme vytvorili aj túto webovú stránku – aby sme čo najzrozumiteľnejšie vysvetlili, čo všetko nahlasovanie korupcie obnáša a aké možnosti ochrany ponúkajú už dnes platné zákony.

Stránku Akooznamit.sk kontinuálne dopĺňame o nové informácie týkajúce sa whistleblowingu, ktoré nájdete v časti Aktuality. Podrobne sledujeme, aj sa zapájame do prípravy zmien príslušných zákonov a stránku podľa nich aktualizujeme. 

O Nadácii Zastavme korupciu

Nadácia Zastavme korupciu bola založená podnikateľmi Miroslavom Trnkom, spoluzakladateľom firmy ESET a Michalom Bláhom, podnikateľom v reklame. Jej činnosť bola oficiálne spustená počas festivalu Pohoda 2014.

Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu. Zároveň sa venuje pomoci whistleblowerom, podpore investigatívneho žurnalizmu a presadzovaniu systémových opatrení, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou efektívneho boja proti korupcii.

Miroslav Trnka, spoluzakladateľ Nadácie Zastavme korupciu

ZAPOJ SA DO NÁŠHO BOJA

ZAPOJ SA DO NÁŠHO BOJA

Podpor nás malým finančným darom, vďaka ktorému dokážeme veľké veci.

SLEDUJ NÁS NA FACEBOOKU

SLEDUJ NÁS NA FACEBOOKU

Staň sa fanúšikom, sleduj a podporuj naše každodenné aktivity na sociálnej sieti.

ODOBERAJ NEWSLETTER

ODOBERAJ NEWSLETTER

Nechceš prísť o žiadne nadačné novinky? Prihlás sa na odber newslettera!

ZDIEĽAJ TÚTO STRÁNKU

ZDIEĽAJ TÚTO STRÁNKU

Šír osvetu medzi priateľmi, aby vedeli, že boj s korupciou nie je márny.