Zuzana Melicherčíková

ZUZANA MELICHERČÍKOVÁ

PracoviskoUniverzita Komenského v Bratislave
Dátum prípadu2010

Boli aj časy, kedy som to ľutovala. Bola som zúfalá. Ale zistila som, že nie som osamotená a existuje množstvo ľudí, ktorí majú rovnaké presvedčenie, ako ja. Keby som sa mala rozhodnúť zase, tak to urobím opäť.

Zuzana Melicherčíková ako študijná poradkyňa na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v roku 2010 upozornila na podozrivé machinácie v prijímacom procese na školu. Všimla si, že škola prijala skupinu daňových poradcov bez toho, aby splnili kritériá a viacerí boli hlboko pod čiarou. Naopak, mnohí uchádzači, ktorí prijatí neboli, získali oveľa vyšší počet bodov, ako prijatí daňováci.

Rozhodla sa dať výpoveď a o prípade upozornila prokuratúru. Namiesto toho, aby sa prípad riadne prešetril a boli vyvodené patričné dôsledky, začali sa pre Zuzanu Melicherčíkovú ťažké časy. Čelila tvrdému ohováraniu, veľkému záujmu médií, škola podala aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktoré sedelo iba na ňu. Výrazne sa naštrbili aj jej rodinné vzťahy s dcérou.

Hoci si našla nové zamestnanie, po medializácii jej prípadu jej z vedenia odporučili, aby na miesto nenastúpila. Ocitla sa v tiesni a zamestnala sa v lamačskom fastfoode. Aj tam čelila psychickému teroru ľudí z fakulty. Neskôr našla prácu na Ministerstve práce, odkiaľ v roku 2012 po zmene vlády odišla. 

Zuzana Melicherčíková v roku 2011 získala ocenenie Biela vrana a dnes pracuje mimo Slovenska.

Autor videa: Aliancia Fair-Play